AktualnościStudenci

UAM zawiesza zajęcia na dwa tygodnie (od 11 do 24 marca)

Komunikat nr 2 z dnia 11.03.2020

Z powodu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie, UAM zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni – taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.

Decyzja o zawieszeniu dotyczy zarówno studentów dziennych, jak i zaocznych, oraz podyplomowych w Poznaniu oraz filiach w Kaliszu, Gnieźnie, Pile i Słubicach.

W późniejszym czasie zostanie przygotowana informacja o sposobie odrobienia nieodbytych zajęć. Odwołane zostają także wszystkie imprezy sportowe i inne wydarzenia organizowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

– To bardzo trudna decyzja, ale musimy ją podjąć w trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów. Liczę, że zostanie przyjęta ze zrozumieniem i spokojem, który w tej chwili jest najważniejszy, aby sprostać dynamicznie zmieniającej się sytuacji – mówi rektor prof. Andrzej Lesicki.

Uczelnia wprowadza także ograniczanie odwiedzin w akademikach. Do budynków będą wpuszczane tylko osoby, które w nich mieszkają. Osoby z zewnątrz nie będą mogły wchodzić do akademików.

Administracja uczelni będzie pracować normalnie.

Pomimo zawieszenia zajęć, kalendarz wyborczy (Wybory na UAM 2020) nie ulega zmianie.